Filtry dokładne i absolutne – zastosowanie

Szukasz filtrów hepa h14? Sprawdź marss.pl/oferta/filtry-absolutne-hepa/filtr-absolutny-hepa-z-separatorami-aluminiowymi/

Przyznajmy to szczerze: jakość powietrza w naszym kraju nie jest dobra. Pod tym kątem Polska zajmuje jedną z ostatnich pozycji pośród państw Unii Europejskiej. Regularnie pojawiają się kolejne ostrzeżenia o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i z tego powodu też nadal poszukiwane są wydajne metody, pomagające radzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w obiektach, gdzie utrzymanie sterylności powietrza jest ogromnie ważne (np. w salach intensywnej terapii).

Filtry F7 i F9 – skutecznie eliminują pyły PM2.5 oraz sierść zwierząt

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i wykorzystywane są od kilku dekad. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz domowych oczyszczaczach powietrza. W urządzeniach wentylacyjnych zakładanych w domach, obiektach użyteczności publicznej czy biurach wspaniale spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne typu minipleat, które zależnie od klasy radzą sobie z filtracją pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki są składową smogu. Nie są dla nich kłopotem też większe zanieczyszczenia, jak włosy, roztocza lub dym tytoniowy. Wybierając filtry dokładne F7 bądź F9 należy wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale również jakość ich produkcji. Te produkowane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę z ocynkowanej stali charakteryzującą się znaczną wytrzymałością na złe warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgotności, temperatury) i uszkodzenia. Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest standardowo siatką z aluminium od strony wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat ułożony w drobne plisy papier filtrujący wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, że produkty te posiadają wysoką żywotność. Filtry F7 i F9 występują w kilkunastu rozmiarach dostosowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – wydajna filtracja w wymagających warunkach

Do zastosowań przemysłowych wymagane są z kolei filtry o znacznie wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą mogą zapewnić filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a trwała konstrukcja, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wodę i zmiany temperatury, co pozwala na wydajną filtrację w wymagającym środowisku (nawet do 80°C). Takie filtry instalowane są tam, gdzie muszą być zachowane najwyższe standardy czystości powietrza, jak na przykład w zakładach produkujących leki.

Zdjęcie pochodzi ze strony marss.pl.

Adres:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46