Ekstremalne formy wypoczynku – rafting na Dunajcu

Odpoczynek na rzekach kojarzymy głównie ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróżowania, który jest w Polsce znany od ponad stu lat i w dalszym ciągu znajduje nowych miłośników. W ostatnim czasie doczekał się jednakże poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Zapewnia on dużo większe emocje niż spływ, a jednocześnie pozwala obcować z dziką przyrodą i zachwycać się krajobrazami niedostępnymi dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Rafting na Dunajcu – dla kogo?

Osoby wybierające rafting na Dunajcu nie mają obowiązku posiadać konkretnych umiejętności – organizatorzy takich usług dostosowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie jednak umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, zdobyta na przykład w kanadyjce albo kajaku. Miejmy przy tym na uwadze, iż spływ na Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wypraw. Aby bez przeszkód poradzić sobie z wartkim nurtem i przeciwnościami czekającymi na szlaku, uczestnicy muszą być przynajmniej w dobrej kondycji i powinni lubić aktywne, także nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting Dunajcem – jakie czekają nas atrakcje?

Trudy samej przeprawy wynagradzają jednak cudowne widoki. Rafting Dunajcem to kapitalna sposobność do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać bajeczne krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem Dunajca należą bowiem do najbardziej przyciągających krajobrazowo regionów naszego kraju, a nawet Europy. Rafting po Dunajcu to także doskonała opcja dla miłośników mocnych wrażeń, albowiem trasa obfitująca w liczne przeszkody i meandry podaruje wiele niezapomnianych emocji.