Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

Trekkingi Himalaje. Więcej na http://tinyurl.com/y2e7m3dk

Łańcuch Himalajów razem z położonym dość blisko pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływa na to mnóstwo czynników – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie wspomnieć także o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje są areną rywalizacji zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie dziwi nas stąd zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się również wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na początku warto podkreślić, że jeśli chodzi o trekking, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Źródłem komplikacji bywa też samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w te okolice. Dodatkową zaletą jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z ewidentnych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Himalaje bądź Karakorum sporadycznie decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednakże, iż te masywy są poza ich zasięgiem, bowiem częstokroć organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Manaslu czy Shishapangma. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków oraz podziwianie niezwykłych cudów natury, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]