Najlepsze trasy rowerowe Małopolski

Najciekawsze trasy rowerowe

Małopolska ma możliwość poszczycić się dużą rozpiętością geograficzną naturalną oraz ładnymi pejzażami. Kolosalne wrażenie robią w głównej mierze góry, których w Małopolsce nie brakuje – niemniej jednak nie tylko. Dużo z efektownych miejsc wolno odwiedzić rowerem. Prezentujemy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – szlaki rowerowe / Małopolska – najpiękniejsze trasy rowerowe / Trasy i szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy oraz szlaki rowerowe w Małopolsce są nadzwyczaj zróżnicowane. Znajdziemy tu również takie szlaki rowerowe, jakie są zawikłane technicznie, jak i trasy fenomenalne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Tereny są niezmiernie malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co umożliwia beztroską jazdę i podziwianie krajobrazów.
Skoro wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie możemy nie nadmienić o trasie VeloDunajec, jaką co poniektórzy nazywają wyraźnie wizytówką Małopolski. Po drodze spotykamy wiele atrakcji, między innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, jednak prawdopodobnie najogromniejszą z nich jest wyprawa szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze widoki są epokowe!
Inną trasą rowerową, która należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym najbardziej kultowych i najchętniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten trakt rowerowy biegnie naokoło Jeziora Czorsztyńskiego. Jego walorem – oprócz pięknych widoków (i to niezależnie od pory roku) – jest doskonała nawierzchnia oraz mnogość atrakcji i dostatnie zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na koniec wspomnijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bowiem swój rowerowy wariant. Ten szlak rowerowy gwarantuje takie atrakcje jak tajemnicze ruiny zamków i pociągająca przyroda, lecz także przewyższenia oraz trudności techniczne na trasie.