Trekking w Tanzanii – wycieczka na Kilimandżaro

Aktualna oferta wycieczki na Kilimandżaro.

Zdobywanie górskich szczytów to ambicja dużej części globtroterów, którzy kochają nietuzinkowe eskapady. Pamiętnych doznań bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto wziąć w niej udział?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6000 m n.p.m. Turystów zachęcają w głównej mierze możliwość ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, malownicze krajobrazy, jak również znikające już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Uhuru, Shira i Mawenzi. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymusza odpowiednie przygotowanie się – z uwagi na dużą wysokość istnieje niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast zmienna pogoda powoduje, że zdobycie masywu jest znacznym wyzwaniem. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą dysponować znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez około 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym należy pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy warto także wyposażyć się w leki zmniejszające ryzyko rozwoju malarii. Przed zarażeniem się ochroni także odpowiednia profilaktyka – używanie środków odstręczających owady, a także zakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A w jaki sposób zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudobową aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]