Trekkingi górskie raczej nie dla amatorów

Trekkingi - sprawdź informacje o ofercie na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Górskie wycieczki mają różne formy. Od powolnych spacerów po prostych szlakach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, całodniowe wędrówki po szlakach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Żeby uczestniczyć w trekkingach, konieczna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Niemniej jednak za nieraz ogromny trud dostajemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i kontaktu z dziką przyrodą.

Trekkingi – poziomy trudności

Skala trudności technicznej jest uzależniona od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Specjaliści klasyfikują trzy stopnie trudności wypraw w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do intensywnego wysiłku. Następny poziom trudności wymaga lepszej sprawności oraz minimum minimalnej praktyki w górach – np. w Karpatach. Trzeci poziom to wycieczki dla osób ze świetną sprawnością, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i umiejących obsługiwać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do uciążliwych warunków obozowania w trakcie wielodniowej wyprawy.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce entuzjaści tego typu obcowania z naturą najbardziej cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli zaś chodzi o inne pasma Europy, dużą popularnością cieszą się graniczące z Azją Kaukaz i Ural, wschodnia część Karpat, bałkańskie Góry Przeklęte, a także Alpy. Najbardziej doświadczone w trekkingu osoby mogą natomiast spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Himalajach, Karakorum lub Andach.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]