Trekkingi w Tatrach i Himalajach

Poszukujesz jedynej w swoim rodzaju oferty trekkingów? Idealnie trafiłeś! Wejdź na http://bit.ly/2dWZKkq

Chodzenie po wysokich górach kojarzymy przede wszystkim z bardzo doświadczonymi wspinaczami. Jednak do trekkingów niepotrzebne są zazwyczaj tego typu umiejętności – w wielu pasmach wytyczono wszak trasy, z jakimi poradzi sobie dowolny miłośnik gór – jeśli oczywiście posiada właściwe narzędzia, tj. buty z właściwą podeszwą oraz kijki zapewniające stabilność na stromych nawierzchniach. Na najniebezpieczniejszych odcinkach potrzebna okaże się też pomoc sprawdzonego instruktora, bo ten pokaże, jak korzystać z opcjonalnego, zapewniającego ochronę sprzętu. Kiedy więc będzie on niezbędny? W jakich górach najczęściej odbywają się trekkingi?

Sprzęt do trekkingu

Trekkingi są czasem organizowane w naprawdę trudnym obszarze, a to sprawia, iż potrzebne okazują się narzędzia umożliwiające przejście szlaku. Najważniejszymi wśród nich są niewątpliwie raki, bo gwarantują przyczepność nawet na śliskich trasach – a na wysokich górach uświadczyć je można również latem. Na trudnych podejściach przydatny będzie także czekan. Do korzystania z obu narzędzi niezbędne będą odpowiednie kwalifikacje – z tego względu niedoświadczeni klienci na trekkingi powinni udać się wraz z instruktorem, który powie nam, jak bezpiecznie przejść trasę.

Najpopularniejsze trasy na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zobaczenie szczególnie ciekawych miejsc na świecie, a te zazwyczaj okazują się nieosiągalne dla większości turystów. Najchętniej prowadzone są w wysokich pasmach – krajowi górołazy często wyjeżdżają w pobliskie Tatry, a także do Włoch czy na norweskie fiordy. Dużym uznaniem wśród fanów trekkingu szczyci się również Kilimandżaro i góry Peru. Ci z nas, którzy mają już pewne umiejętności w wędrówkach po górach mogą natomiast wybrać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam m. in. w okolicach Everestu oraz Annapurny.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]