Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

Poznaj dalsze szczegóły o wyprawach.

Góry od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, zniewalające widoki, a także element sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie szlaków. Nie dziwi więc to, iż trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Zróżnicowana skala trudności poszczególnych szlaków sprawia, iż każdy – również kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może natomiast sprawiać sama organizacja wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami kraju

Wspomniane komplikacje mogą okazać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach należy skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób aranżujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod okiem doświadczonego przewodnika, nie oznacza jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. Zależnie od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze destynacje

Największą popularnością wśród miłośników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Himalaje i Karakorum, jakkolwiek ze względu na wysoki stopień trudności i spore koszty nie każdy sympatyk gór decyduje się na taki wyjazd. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te skupiające się na zdobywaniu szczytów Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym rodzime firmy organizują też wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]