Duży wybór srebrnych wisiorków

Potrzebujesz zawieszek? Odwiedź tę stronę

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest łatwe w obróbce, pięknie wygląda, a także charakteryzuje je interesujący połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – metal ten okazuje się naprawdę delikatny, w związku z czym łatwo go zarysować. W jaki sposób zatem dbać o srebrne ozdoby?

Silne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla srebra okazują się zabójcze. Przez nie surowiec może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie należy więc wykorzystywać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a podczas mycia naczyń bezwzględnie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne i pierścionki.

Pudełka do wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy stosować pudełka wykładane od wewnątrz miękkim materiałem – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Srebro nie najlepiej znosi również styczność z wodą i promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że wyblaknie lub się odkształci. Przed schowaniem do szkatułki paru przedmiotów, powinniśmy przed tym owinąć je delikatną ścierką albo włożyć do plastikowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać letnią wodę z solą – doskonale zmywa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego sprawdzą się również alkohol, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii powinniśmy korzystać z delikatnych szmatek – sztywne mogą uszkodzić powierzchnię.