Kolczyki z kamieniami – wiesz, które są sztuczne?

Szukasz kolczyków z kamieniami? Odwiedź ten adres.

Mimo, że biżuteria potrafi być piękna i bez minerałów naturalnych, to ciężko stworzyć bez nich stylowe bransoletki czy wisiorki. Minerały są w stanie zupełnie zmienić wizualne walory biżuterii – inny styl mają bowiem kolczyki z kryształami, inny zaś te wysadzane turkusem. Które naszyjniki i kolczyki z kamieniami szczycą się największą popularnością? Jakie Minerały stosowane w warsztatach jubilerów są naturalne, a które okazują się syntetycznymi wyrobami? Odpowiedź może zadziwić – szczególnie czytelników, którzy nie mają wiedzy o jubilerstwie.

Kryształki Swarovskiego a kolczyki z kamieniami

Należy nadmienić, iż sporo materiałów stosowanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to minerały syntetyczne. Wśród nich w pierwszej kolejności powinniśmy wymienić cyrkonie, które produkowane są z wapnia i cyrkonu, a różne barwy są zasługą tego typu dodatkom, jak chrom lub nikiel. Poza nimi, kamieniami sztucznymi są także kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze szkła ołowiowego.

Najdroższe kolczyki z kamieniami

Złotnicy dużo chętniej stosują jednak kamienie naturalne. Najpopularniejsze to na pewno topazy, mogące mieć odcienie od niebieskich do czerwonych i nadzwyczaj wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko wytwarzane są również z bursztynu, turkusu i opalu. Wykorzystanie prawdziwych minerałów zazwyczaj podnosi koszty zakupu tego rodzaju kolczyków. Warto jednak pamiętać, że są to egzemplarze znacznie bardziej oryginalne, aniżeli te ze syntetycznymi kamieniami.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]