Topaz mistyczny w jubilerstwie

Chcesz kupić topaz mistyczny? Sprawdź http://bit.ly/2dVtG0Z

Niepowtarzalny wygląd oraz nietypowy, jak na topaz, odcień to najważniejsze cechy topazu mistycznego, od lat szczycącego się wielkim uznaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że z pozoru można mylnie stwierdzić, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe walory są rezultatem specjalnej techniki produkcji – naturalny topaz jest podczas niej wystawiany na działanie gorąca i pokrywany cienką warstwą metalu szlachetnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Odcienie topazu mistycznego

Barwy, jakie przybiera topaz mistyczny zależą zwłaszcza od metalu, jakim jest pokryty. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, powstający w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, że kamień przybiera purpurowy odcień, błękitny z kolei jest efektem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Najlepsze skutki przynosi stosowanie białego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej lub Azji.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak już wspomnieliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są wysoko cenione przez złotników. Często używają go więc do wyrobu wisiorków, kolczyków czy broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie jedynie do eleganckich kreacji – doskonale prezentuje się także na co dzień. Nie bez znaczenia jest także mnogość kolorów, dzięki której prościej można wybrać ozdoby do swojej kreacji.