Wisiorki z ametystami

Kup biżuterię z ametystami

Ametyst to w oczach wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Japonii, Paragwaju, Madagaskarze i Zimbabwe. Złoża tego kruszca znajdują się także w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdziesz na www.ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich królów. Współcześnie, znajdziesz go w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się w kreacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia cery, warto założyć srebrne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na większy element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu można zakładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w pracy. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia podobno od stresu i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest naprawdę? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.