Pozycjonowanie – co warto wiedzieć

Pozycjonowanie Krakow - usługa dostosowana do Twoich potrzeb

Pozycjonowanie stron internetowych to różnorodne działania mających na celu poprawienie obecności stron w bezpłatnych (organicznych wynikach wyświetlanych w wyszukiwarce. Im wyżej strona pojawia się w wynikach wyszukiwania, tym więcej odwiedzin na witrynie, co w efekcie prowadzi do zwiększenia przychodów firmy. Kolejnym atutem tego działania jest budowa rozpoznawalności produktu, usługi bądź samej marki.

Algorytm Google klasyfikuje każdą stronę internetową w oparciu o w przybliżeniu dwustu różnorodnych wskaźników. Efekt tej diagnozy przesądza o tym, na którym miejscu strona albo jej podstrona pojawi się w wynikach wyszukiwania na dane słowo kluczowe. Za istotne czynniki rankingowe fachowcy do spraw SEO uważają m.in. linkowanie (on-site oraz off-site), prędkość ładowania, a także jakość treści.

Wpisując w przeglądarkę Google dowolną frazę, użytkownikowi ukazuje się wykaz stron, które algorytm uznał za najlepiej odpowiadające na szukane hasło. Jakie adresy pojawią się w wynikach na najlepszych pozycjach? Głównie te, których zawartość jest unikalna oraz dobrze nasycona poprawnymi słowami kluczowymi. Na pozycje nie bez wpływu jest również szybkość ładowania się witryny (zarówno w wersji na urządzeniach przenośnych, jak i na komputerze), prawidłowo zoptymalizowanie kodowanie, jak również ilość witryn www publikujących odnośniki do naszej strony.

Czy powinno się przekazać pozycjonowanie i optymalizację sklepu albo strony internetowej podmiotowi zewnętrznemu?

Algorytm Google systematycznie jest modyfikowany, dlatego warto powierzyć pozycjonowanie oraz optymalizację sklepów i stron www fachowcom. Właściwym wyborem będzie firma SEO mająca długoletnie doświadczenie w takich działaniach. W takich firmach zatrudnionych jest wielu specjalistów nie tylko od optymalizacji, ale też projektowania stron oraz marketingu internetowego. Pozostawiając pozycjonowanie zewnętrznej agencji zaoszczędzone czas i środki można przeznaczyć na inne działania, które także rozwiną firmę.

Do kogo adresowana jest usługa pozycjonowania stron oraz sklepów www w Google?

Pozycjonowanie to w głównej mierze usługa adresowana do zarządców stron internetowych, których zadaniem jest prezentacja i sprzedaż wyrobów lub usług firmy. Decydując się dowolny biznes niewyobrażalne jest współcześnie nie posiadać strony firmowej albo ją utworzyć, natomiast zrezygnować z jej pozycjonowania. Biznes to ciągłe współzawodnictwo o dotarcie do kolejnych klientów. Według badań aż 97% klientów poszukuje online informacji o lokalnych markach, co jasno pokazuje do jak ogromnej grupy odbiorców można w ten sposób dotrzeć. A wyświetlenie się adresu sklepu albo strony w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania niesamowicie zwiększa szansę, iż klient wybierze naszą ofertę.

Adres:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]