Składanie książek

Więcej szczegółów o składzie książek na www.pracowniaregister.pl/projektowanie-i-sklad-ksiazek/

Przed laty zajmował się tym zecer, aktualnie jest przeprowadzany na komputerach. Skład książek nie jest już zajęciem tak długotrwałym, ale nadal potrzeba do tego dużej dokładności, wiedzy na temat najróżniejszych zasad i ogromnych zdolności. Na czym dokładne polega? Jakim osobom powierzyć takie prace?

Skład książek, a aplikacje

Na rynku znajdziemy wiele oprogramowania pozwalających na profesjonalny skład książek oraz broszur. Największą popularnością szczyci się na pewno Adobe InDesign, którego używa większość specjalistów DTP. Nieco mniej chętnie stosowany okazuje się zaś QuarkXPress. Obydwie aplikacje to rozwiązania płatne, jednak stworzona została również darmowa alternatywa – Scribus.

Na czym koncentruje się skład książek?

Skład książek musi sprawić, że tekst stanie się możliwie najbardziej czytelny – źle sformatowany tekst prędko zniechęci odbiorcę, przez co ten nie zapozna się z nim w całości. Ważne są również względy estetyczne – publikacja powinna odpowiednio się prezentować. Bardzo ważne jest oprócz tego to, w jaki sposób tekst współgra z inną zawartością stronicy – fotografiami czy dekoracjami.

Popularność składu książek

Po podobne usługi często sięgają wydawcy czasopism lub innych publikacji – szczególnie, jeśli są to nieduże firmy i nie zatrudniają własnych fachowców. Znaczenie składu książek rośnie też ze względu na zainteresowanie samodzielną publikacją.

Skład książek – gdzie znaleźć wykonawców?

Najlepszym wyjściem będzie zlecenie podobnych prac agencji reklamowej – takie firmy korzystają ze odpowiedniego oprogramowania, przez co zyskamy gwarancję, że ostateczny efekt całkowicie nas zadowoli.

Adres:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]