Wykorzystaj eko gadżety reklamowe w działaniach marketingowych

W przeciągu ostatnich lat kwestia ekologii stała się jedną z przewodnich spraw, roztrząsanych w debacie publicznej. Nieuchronność zmiany naszego zachowania dotyczącego odpowiedzialnego zużycia surowców, powoli przenika do każdej sfery życia, również do świata reklamy. Teraz zarówno duże koncerny, jak i małe przedsiębiorstwa, zmierzają do tego, by być eco-friendly. Swoją troskę o ochronę przyrody mogą one zakomunikować klientom w różnorodny sposób, także poprzez stosowanie w działaniach promocyjnych eko gadżetów.

Ekologiczne gadżety promocyjne – z tkanin naturalnych i nie tylko

Ekologiczne gadżety to produkty reklamowe, ale wytworzone z surowców łatwo degradowalnych albo przetworzonych. Są to także gadżety z naturalnych tekstyliów, które są użyteczne i których osoba obdarowana nieprędko się pozbędzie. Sprawia to, że ich wykorzystanie w nikłym stopniu wpływa na zaśmiecanie otoczenia. Do eko gadżetów promocyjnych kwalifikuje się także te produkty, które wyprodukowano z polipropylenu (PP). Mimo, iż to polimer, łatwo daje się go przetwarzać, a kiedy jest to już niemożliwe, w trakcie jego rozpadu nie wydzielają się szkodliwe gazy.

Eko gadżety reklamowe – długopisy i portmonetki

Można sądzić, że w asortymencie hurtowni z rzadka natrafia się duży katalog ekologicznych gadżetów. Takie założenie jest mylne. Już sama oferta odzieży reklamowej jest olbrzymia – można wykonywać nadruki na t-shirtach z bawełny organicznej, w przeróżnych fasonach (męskich, dziecięcych i damskich), a także w dziesiątkach barw. Grafiki reklamowe umieszczane są na bawełnianych oraz jutowych torbach, dostępnych w formie popularnych toreb z uszami, ale też m.in. plecaków w kształcie worka. Pozostałe atrakcyjne gadżety tego typu to rzecz jasna długopisy, które wykonuje się z bambusa lub ze zrolowanego papieru, papierowe pojemniki na gorące napoje, ekologiczne puszki z biodegradowalnego polilaktydu oraz saszetki.