Nauka malowania akwarelami – kurs pod okiem instruktora

Nauka malowania akwarelami - zobacz pełną ofertę.

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularnym sposobem twórczego przejawiania własnego ja i nie trzeba być w tym znakomitym, aby czuć z tego radość każdego dnia. Dla wielu jest to wszak zaledwie droga do zrelaksowania się po trudnym dniu albo pasja i nie oczekują oni osiągnięcia w tej dziedzinie perfekcji. Jednakże jeśli pragniesz malować coraz lepiej, powinno się zapisać się na kurs akwareli.

Kurs akwareli – poznaj te trudne farby

Akwarele to mimo wszystko nie są łatwe farby. Obraz sprawia wrażenie bardzo przyjemnego i banalnego do wykonania, lecz jest wynikiem kilku czynników, o których młody artysta nie ma zapewne pojęcia. Znaczną rolę w samym toku malowania ma także koincydencja – akwarele to medium, które ciężko kontrolować i nawet osoby od lat obeznane w tej technice wcale nie są przekonane o tym, iż praca zawsze wyjdzie dokładnie tak, jak chciały. Kurs malowania akwarelami to kapitalne miejsce, by zacząć swoja drogę z tą techniką malarstwa i zdobyć przydatną elementarną wiedzę niezbędną do odnalezienia w sobie pasji do akwareli. Każdy jest tu mile widziany, obojętnie, czy ma już za sobą jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwszy kontakt z tym typem farb. Prowadzący kurs podczas pierwszych godzin rzetelnie objaśniają właściwości akwareli, różne techniki ich stosowania oraz rodzaje papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na finalny efekt dzieła.

Kurs akwareli – zalety nauki w grupie entuzjastów

W dobie ogólnodostępnego internetu nie ma przeszkód, aby odszukać a potem obejrzeć poradniki, które pokazują jak malować farbami akwarelowymi. Niemniej jednak nigdy nie będzie to równie rozwijające jak udział w kursie malowania akwarelami pod okiem wprawnego dydaktyka ze szkoły rysunku i malarstwa. W skutecznej szkoleniu z technik artystycznych konieczne są porady, które kursanci dostają od nauczycieli podczas malowania. Takie korekty pozwalają sprawniej zdobyć warsztat, a kursant nie musi sam dochodzić do tego, gdzie popełnił błąd, który przyczynił się do tego, że zamierzany efekt nie dał rezultatów jakich się spodziewał. Oprócz tego lekcje z zespołem innych osób o podobnych zainteresowaniach wytwarza przyjemną aurę wsparcia, które jest niezmiernie ważne w ośmielaniu do ciągłego rozwoju twórczego. Uczestnictwo w konstruktywnej ocenie twórczości innych kursantów, umożliwia potem rzetelnie ocenić osobiste prace już ukończeniu kursu.

Adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]