Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Szukasz ciekawych miejsc w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Mimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, zatem czasem z trudem można odnaleźć się w gąszczu informacji o bieżących imprezach kulturalnych bądź sportowych oraz godnych zobaczenia atrakcjach w Małopolsce.

Portal dla zainteresowanych atrakcjami w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Żeby pokazać wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale także o ekspozycjach i eventach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Strona prowadzona w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w serwisie? Osoby organizujące przyjazd do Małopolski już na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której błyskawicznie wyszukają zabytki i galerie, Centra Informacji Turystycznej oraz schroniska, motele i hotele położone w różnych punktach Małopolski. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Oprócz tego dla tych, którzy z najrozmaitszych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące m.in. trasy rowerowe, zamek na Wawelu czy czar parków krajobrazowych i narodowych.

Portal o ciekawych miejscach w Małopolsce dba też o zagranicznych podróżników

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane oraz mniejsze południowe miejscowości. Wiadomości znajdujące się na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim oraz słowackim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego. Niesłychanie wartościowy dla cudzoziemców jest też dział Rozmówki, w którym poznają najpopularniejsze słowa i sformułowania, które pozwolą im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie pobytu naszym kraju.

Adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego