Digital painting – kurs pomoże ci opanować podstawy oprogramowania

Kurs digital painting - poznaj aktualną ofertę.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od lat starają się podążać drogą rozwoju cyfrowego. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć pracę w branży gamingowej lub filmowej, dlatego że te gałęzie rozrywki do opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego korzystają przede wszystkim z profesjonalnego oprogramowania. Wiedząc o tym ogromna grupa młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem niezwłocznie stara się poznać najpopularniejsze programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – bezgraniczna wolność dla artystów

Istnieje kilka programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Adobe Photoshop, który pomimo iż został stworzony jako oprogramowaniem do obróbki zdjęć, błyskawicznie stał się głównym softwarem artystów i game developerów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak np. Clip Paint Studio, ArtRage czy Corel Painter, w których dzięki wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace wyglądające jak malunki wykonane akwarelami, temperą bądź farbami akrylowymi. Digital painting daje twórcom większą wolność – artysta ma możliwość modyfikowania błędnych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba nigdy uzupełniać!

Kurs malarstwa cyfrowego online – nie tylko nauka podstaw funkcjonowania oprogramowania

Właściwie uczenie się malarstwa komputerowego toczy się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze kroki można postawić samodzielnie, lecz by rozwinąć w dobrym kierunku swoje umiejętności, a jednocześnie poznać wszelkie funkcje oprogramowania oraz istotne triki wykorzystania pędzli, zalecamy wykupić kurs opracowany przez doświadczonego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnorodnych video kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie technik jakie analizują takie kursy jest szerokie i uczą one dużo więcej niż jedynie najważniejszych funkcji programu. Istotne jest natomiast, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z twórcą szkolenia.

Adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]