Jak wyglądają zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci?

Dla niemowlęcia zabawa to nie tylko uciecha – prawidłowo poprowadzona może stymulować ich rozwój. Opiekuni, którzy chcą poszerzać zdolności percepcyjne swoich pociech, mogą partycypować ze swoimi dziećmi w zajęciach sensorycznych.

Zajęcia baby sensory dla dzieci

Ogólnorozwojowe zajęcia sensoryczne to zajęcia dla dzieci do trzynastego miesiąca życia, a więc niemowląt. Te pierwsze miesiące życia jest szczególnie ważny dla dziecka, ponieważ zachodzi w owym czasie jego nader silny rozwój umysłowy oraz fizyczny. W wyniku doświadczeń sensorycznych w mózgu niemowlaka wytwarzają się w tym okresie miliony kolejnych połączeń pomiędzy neuronami. Tym samym powinno się zatroszczyć się o jak najwięcej ciekawych atrakcji, wpływających pożytecznie na rozkwit niemowlęcia. Zajęcia baby sensory dla najmłodszych odbywają się w dwóch grupach wiekowych – dla niemowląt, które nie skończyły 6 miesięcy oraz tych powyżej 7 miesiąca życia. Z uwagi na to, że przeznaczone są dla niesłychanie małych dzieci, trwają nie dłużej niż godzinę, która dzielona jest na etapy wyciszenia i zabawy. Podczas zajęć niemowlęta angażowane są w kolejne aktywności, które pobudzają ich rozwój emocjonalny oraz umiejętności komunikacji i motoryczne.

Zajęcia sensoryczne – rozwój malucha za pośrednictwem dźwięków

Jednym z korzystnie wpływających na rozkwit niemowląt bodźców jest dźwięk. Za pośrednictwem gry na różnych instrumentach, tak starsze, jak i małe dzieci, kształtują fantazję oraz zdolność rozumienia piękna, a także uczą się zrozumienia tempa. Styczność z muzyką w dzieciństwie poprawia umiejętności poznawcze maluchów, co w rezultacie może stać się przyczyną łatwiejszego zrozumienia podstaw matematyki. Kreatywne zajęcia muzyczne to także wspaniała zabawa w towarzystwie rówieśników. W trakcie gier z muzyką wyzwalane są dźwięki na niskim pułapie głośności. Pod opieką doświadczonego w pracy z najmłodsi instrumentalisty, dzieci dowiedzą się, że muzykę można tworzyć także przy użyciu różnorodnych obiektów.