Czego maluchy uczą się podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci?

Warsztaty kulinarne dla dzieci - sprawdź informacje o ofercie na warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/.

Dzieci lubią uczestniczyć w gotowaniu – podawać i wybierać składniki bądź przystrajać wypieki. Chcesz rozwijać zapał kulinarny swojego malucha? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak przebiegają takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci kształtuje pomysłowość małych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla maluchów w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W czasie kursu dzieci uczą się samodzielności oraz rozwijają swoją pomysłowość i co najistotniejsze – zdobywają praktyczne umiejętności. A równocześnie wspaniale się bawią. Ćwiczenie nieskomplikowanych przepisów, dobieranie oraz mieszanie ingredientów i komponowanie niecodziennych smaków – całość sprawia, że maluchy z zapałem gotują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają także reguły, jakie należy stosować w kuchni, co w dużym stopniu wpływa na ich bezpieczeństwo w czasie gotowania. W warsztatach asystują też rodzice, jest to zatem znakomita sposobność do spędzenia kilku godzin wspólnie z potomkiem. Rodzice mogą przyglądać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a następnie degustować to, co przygotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z doświadczonym szefem kuchni

Spotkania trwają trzy godziny zegarowe i odbywają się w Krakowie. W czasie warsztatów uczestnicy szykują danie główne oraz deser. Młodzi adepci sztuki gotowania mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – przygotować wyborny makaron na słono bądź słodko, ewentualnie spróbować swoich sił w pieczeniu pachnącej, udekorowanej świeżymi dodatkami pizzy. W trakcie warsztatów grupa przygotowuje też przepyszną deser – mus z lodami truskawkowymi oraz mascarpone. Nauka połączona z zabawą to najlepsza metoda spędzania wolnego czasu, a własnoręczne przygotowywanie ukochanych dań daje dzieciom dużo szczęścia. Nawet najbardziej krnąbrne dziecko będzie z pasją uczestniczyło w ozdabianiu deseru czy pieczeniu idealnej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez wykwalifikowanego szefa kuchni, który ma wieloletnią praktykę i doskonały kontakt z dziećmi.

Adres:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]