Małe grupy, maksimum wiedzy – o kursie turystyki wysokogórskiej

Skieruj się tu jeśli jesteś zainteresowany kursem zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry są niebezpieczne, a jednocześnie są wspaniałe. W zasadzie co kilka tygodni, a głównie w okresie, gdy urlopowicze masowo napływają do modnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych u podnóży znanych szczytów, dowiadujemy się o nowych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem osób, które bez należytego wyposażenia porwały się na wycieczkę szlakiem o najwyższej trudności. Stąd entuzjastom wysokich gór chcącym nauczyć się poruszać po nich odpowiedzialnie polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenia w górach w małych grupach

Najlepszym sposobem, aby posiąść niezbędną wiedzę jest odbycie wieloaspektowego szkolenia pod okiem specjalistów z każdego z głównych obszarów powiązanych ze wspinaczką górską, a więc ratowników górskich, przewodników górskich i instruktorów wspinaczki. Z ich pomocą partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo poprawnego poruszania się na rakietach śnieżnych oraz w rakach, posługiwania się czekanem, przyswoją sobie reguły asekuracji, autoasekuracji oraz sposoby ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, jak również po trasach zaopatrzonych w via ferraty. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw medycyny górskiej, orientacji w terenie i survivalu, które są potrzebne w czasie różnych niebezpiecznych zdarzeń. Kurs omawia także reguły właściwego zachowania się w trakcie lawiny.

Kursy górskie, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada wieloletnią praktykę jako realizator wypraw w łańcuchy górskie większości kontynentów. Szkolenia prowadzone są w plenerze (w Polsce, na Słowacji i w Austrii) w niewielkich grupach, które z reguły nie przekraczają 5-6 osób. Skutkiem tego zdobywanie umiejętności odbywa się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy możliwość poświęcić każdemu z uczestników szkolenia odpowiednią ilość uwagi i czasu, żeby mogli oni efektywnie przyswoić sobie pełną wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się po górach.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]