Sri Lanka – wakacje inne niż wszystkie

Więcej informacji o wakacje Sri Lanka.

Pomimo że nad Bałtykiem oraz w rodzimych górach jest masa atrakcyjnych miasteczek, w których można ciekawie spędzić urlop, często chcemy po prostu wyrwać się w jakieś odległe kraje i wynieść tradycyjny wakacje na całkowicie inny poziom. Świetnym posunięciem jest wyjazd do Azji, gdyż tamtejsza kultura oraz tradycja są kompletnie odmienne od polskich, zatem turyście z Polski zapewnią co niemiara niesamowitych wrażeń. Taką rozwijającą eskapadą zapewne będzie wyjazd na Sri Lankę, czyli do “olśniewającego kraju”, gdyż tak właśnie przekłada się tę nazwę z sanskrytu.

Relaks na plaży lub intensywne zwiedzanie – atrakcje Sri Lanki

Sri Lanka to stosunkowo niewielkie państwo położone na Cejlonie i sąsiednich drobniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, że wielu turystów za największą atrakcję uważa jej malownicze plaże oraz możliwość zobaczenia jednej z najwspanialszych raf koralowych na Ziemi. Cejlon kojarzony jest również z rozległych pól herbaty, której uprawa jest jednym z kluczowych sektorów gospodarki Sri Lanki. Niemniej jednak jest to także kraj, który w swoim zakrytym dżunglą centrum skrywa mnóstwo zabytków krajobrazowych i historycznych, co nie powinno wzbudzać zaskoczenia, bowiem dzieje tego państwa sięgają ponad 3 tys. lat.

Co w związku z tym należy zwiedzić na Sri Lance? Podróżujący na Cejlon powinni koniecznie zwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najsłynniejszych – świątynię Świętego Zęba Buddy, zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek kilku religii, odwiedzić królewski ogród botaniczny i, rzecz jasna, zajrzeć do ośrodka dla osieroconych słoni bądź zobaczyć je w naturalnym środowisku w Parku Narodowym Yala sławnym także ze swoich bawołów, niedźwiadków wargaczy oraz krokodyli. Nie można także spędzić urlopów na Sri Lance i nie sprawdzić jak produkowana jest herbata i nie napić się filiżanki najświeższego Earl Grey’a w swoim życiu. Obowiązkowo należy również przejechać się charakterystycznym miejscowym pociągiem.

Jak zaplanować podróż na Sri Lankę?

Na Cejlon można wyjechać w dużej grupie turystów z większością modnych biur podróży, jakkolwiek najwspanialsze wczasy na Sri Lance to te przygotowane specjalnie z myślą o naszych własnych zainteresowaniach. Takie wakacje szyte „na miarę” przygotowuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które sięgając do swojego doświadczenia jest w stanie dostosować program urlopu do wymagań każdej osoby.

Adres:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]