Jak wybrać podstawowe kosmetyki do makijażu oczy i brwi?

kosmetyki do makijażu oczu

Przegląd podstawowych kosmetyków do makijażu oczu oraz brwi

Zaakcentowane oczy to ważny element wykonania makijażu. Należy zacząć go od użycia odpowiedniej bazy pod cienie. Baza nie dopuszcza do zbierania się cieni w fałdzie powieki i jest niezwykle przydatna, szczególnie jeżeli borykamy się z przetłuszczającą się lub opadającą powieką. Co więcej baza ujednolica koloryt skóry, to znaczy neutralizuje widoczne żyłki i zaczerwienienie, wydłuża trwałość makijażu oczu, jak również wzmacnia kolory cieni do powiek. W ofercie sklepów z kosmetykami znajdziemy produkty w kredce, w płynie czy w słoiczku, dlatego bez problemu można zamówić te, które odpowiadają naszym osobistym upodobaniom.

Do naniesienia prostego makijażu oczu potrzebne są cienie do powiek. W zależności od upodobań można zaopatrzyć się w skomponowane przez producenta palety cieni albo na własną rękę wybrać ich barwy spośród setek dostępnych pojedynczych wkładów do palet magnetycznych. By uatrakcyjnić makijaż oczu, m.in. zagęścić wizualnie rzęsy oraz zaakcentować kontur oka, wykorzystaj kredkę do oczu lub eyeliner. Jeśli natomiast preferujesz zakładać sztuczne rzęsy, to zalecamy pociągnąć lekką linię na powiece, która ukryje ich pasek. Dodatkowo eyelinery i kredki pozwalają na wizualną zmianę kształtu oka, zaokrąglając albo wyciągając je.

Finalnym elementem makijażu oczu jest aplikacja maskary do rzęs. Możemy kupić te zwiększające objętość rzęs, wydłużające je czy o intensywnym kolorze.

Jeżeli kochasz połysk w makijażu, to zalecamy spróbować pigmenty do makijażu. W momencie aplikowania pigmentów nie można pominąć specjalnego kleju lub bazy, by pigmenty się natychmiast nie osypywały.

W podstawowej kosmetyczce opłaca się posiadać płyn Duraline. To przydatny produkt, szczególnie gdy korzystamy z kosmetyków żelowych przykładowo pomady do brwi bądź eyelinerów w słoiczku, które nierzadko przysychają. Płyn do makijażu wodoodpornego można także stosować do cieni do powiek.

Łatwy makijaż brwi oraz oczu – nie musisz posiadać dużej kolekcji kosmetycznych produktów

Do naniesienia łatwego makijażu oczu i brwi nie trzeba całego arsenału kosmetycznych produktów ani profesjonalnych umiejętności. Jak najbardziej,narysowanie prostej kreski kredką do oczu wymaga drobnej wprawy, jednakże już cienie, przede wszystkim te błyszczące, można bez trudu nakładać opuszkami palców. Istotne jest wyłącznie to, aby w swoim makijażu czuć się komfortowo.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]