Fotele dla graczy – wytrzymałe, stabilne i wygodne

Kartkując foldery sklepów z meblami coraz częściej widzimy w ich ofercie strony prezentujące fotele komputerowe dla graczy. Szereg klientów zwykle nie pojmuje różnic pomiędzy takimi fotelami a fotelami biurkowymi, jednak zapaleni gamerzy mają świadomość, iż odpowiedni fotel gamingowy jest nieodzowny, bowiem zauważalnie podnosi komfort grania.

Stabilne podparcie i komfort – krzesła gamingowe

Przez minione 30 lat gry komputerowe zdobyły niesamowitą popularność i ekspresowo przeszły z salonów gier do naszych mieszkań. Rozwinął się także e-sport i coraz większa ilość osób nie tylko po prostu włącza gry dla zabawy, lecz wręcz przesiaduje przed komputerem kilkaset godzin rocznie przygotowując się do ważnych rozgrywek. Z tej przyczyny potrzebne im są stosownie zaprojektowane fotele gamingowe, których najważniejszym zadaniem jest danie graczom pewnego podparcia przy równoczesnym zachowaniu jak największego komfortu w czasie kilkugodzinnych rozgrywek. Co wobec tego wziąć pod uwagę wybierając fotel dla gracza? Przede wszystkim sprawdź, w jakim stopniu umożliwia on dostosowanie poszczególnych elementów wpływających na jego funkcjonalność, takich jak wysokość podłokietników, zagłówka i siedziska, rozstawienie poduszek na odcinku piersiowym i lędźwiowym czy kąt minimalnego i maksymalnego wychylenia oparcia. Istotne są także tworzywa z jakich wyprodukowany został taki fotel – musi być stabilny, wytrzymały nawet na ogromne obciążenia, a na elementach stykających się bezpośrednio z ciałem gracza (np. na podłokietnikach) musi być osłonięty materiałem, który nie spowoduje zadrapania ani zaczerwienienia skóry.

Cena foteli dla graczy

Cena krzesła gamingowego nie jest niska – koszt kupna najtańszych foteli tego typu zaczyna się ok. 400 zł, a w przypadku modeli od renomowanych marek może mocno przekroczyć 1000 zł. Skąd bierze się taki wachlarz cen? Tańsze modele krzesła dla graczy są wyprodukowane z surowców niższej jakości i z reguły dają ograniczoną możliwość regulacji, jednakże bez trudu zaspokoją oczekiwania graczy, którzy spędzają przed komputerem po kilkanaście godzin tygodniowo. Fotele zaprojektowane dla zapalonych graczy dają większy zakres regulacji poszczególnych podzespołów, są w stanie wytrzymać olbrzymie obciążenie (nawet do 150 kg!), są często pokryte bardzo trwałą prawdziwą skórą oraz posiadają dodatkowe udogodnienia, jak zaczepy na słuchawki, podnóżki lub schowki na drobiazgi.