Garść porad odnośnie montażu podłóg drewnianych

Jeśli chcesz nabyć panele podłogowe, koniecznie wejdź na www.balticwood.pl

Panele podłogowe wyglądają prawie tak, jak drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie kilka chwil, a każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Jak zatem układać panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – maksymalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Nie wolno zapominać również o oddzieleniu ich od podłogi – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli prosto ze sklepu – powinieneś odstawić je na czterdzieści osiem godzin, aż wszystkie wyschną. Wszystko gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Zabierając się za układanie paneli, nie zapominaj o jednym – panele podłogowe powinieneś układać startując z rogu pokoju. Zaraz po rozpakowaniu, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż potem trudniej będzie je zwrócić. Pamiętaj o temperaturze podłogi – koniecznie musi być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Staraj się montować je wertykalnie względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – tak, żeby dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej fasady. Zepniesz je używając specjalnych klików – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje – pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Tak, jak wszystkie produkty drewnopochodne, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków klimatycznych w pokoju. Musisz zatem zostawić odstępy przyścienne o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]