Projekty gabinetów lekarskich. O czym należy pamiętać aranżując gabinet.

Chcesz zamówić projektowanie gabinetów lekarskich? Kliknij tu.

Przygotowanie gabinetu lekarskiego to nie wyłącznie kwestia estetyki oraz wizerunku, ale również wiedzy. Prawidłowo zaprojektowany gabinet musi gwarantować komfort zarówno pacjentom, jak i personelowi, ale też spełniać normy. O czym należy pamiętać, aranżując gabinet oraz komu należałoby to zadanie zlecić?

Projektowanie wnętrz gabinetów medycznych to nie taka prosta sprawa

Odpowiednio zaprojektowany gabinet medyczny ma obowiązek spełniać kilka warunków:

  • być komfortowy dla pacjentów i dla lekarzy,
  • zapewniać bezpieczeństwo oferowanych usług,
  • estetycznie się prezentować,
  • spełniać standardy.

Gabinet leczniczy jako miejsce użyteczności publicznej powinien być zaprojektowany zgodnie z rozporządzeniami. To oznacza, że:

  • minimalna przestrzeń gabinetu musi mieć 12 m2 dla indywidualnej praktyki lekarskiej oraz gabinetu dentystycznego lub też 15 m2 dla gabinetu doktora rodzinnego,
  • drzwi do gabinetu powinny mieć min. 95 cm szerokości,
  • łazienka powinna mieć taką powierzchnię, która gwarantuje całkowity obrót wózka inwalidzkiego,
  • podłoga musi być antypoślizgowa, łatwo zmywalna, odporna na działanie specjalistycznych specyfików chemicznych i niechłonąca środków organicznych,
  • ściany w sąsiedztwie ujęcia wodnego muszą być zabezpieczone do wysokości 1,6 m powierzchnią trwałą i nienasiąkliwą.

Aranżacja gabinetu medycznego – komu ją zlecić?

Znajomość rozporządzeń to nie wszystko. Osoby specjalizujące się w planowaniu wnętrz gabinetów medycznych dzięki własnemu dużemu doświadczeniu doskonale wiedzą, jakie materiały zastosować, żeby pomieszczenie spełniało standardy, a jednocześnie prezentowało się estetycznie oraz równocześnie możliwie jak najbardziej przyjemnie. Profesjonaliści od aranżacji gabinetu lekarskiego mają również świadomość, które kolory zastosować, żeby wywołać przychylne emocje u pacjentów i personelu.

Obok estetyki niezmiernie istotna jest również ergonomiczność – prawidłowo i profesjonalnie zaprojektowany gabinet medyczny powinien być bezpieczny i komfortowy.

Adres:
Medic Design
ul. Łukasiewicza 1/A16
31-429 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]