Budowa domów drewnianych – dom z drewna nie musi być nudny

Jeżeli potrzebujesz zlecić budowę domów drewnianych przeszklonych, zajrzyj tutaj

Coraz więcej osób marzy o wybudowaniu własnego domu. Wielu z nich udaje się zrealizować to pragnienie. Jeszcze jakiś czas temu w polskim krajobrazie przeważały domy mające kształt klasycznego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się też wielkimi stratami energii. Dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej. Bardzo chętnie stawiamy na domy wybudowane z drewna, które stanowią połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy drewniane to na ten moment najlepszy przykład na to, jak doskonale można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam wygodę. Styl góralski – bo tak często nazywa się także styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Małe okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, balkon lub weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu góralskim. By jednak taki dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, chętnie wykorzystują również inne nowatorskie materiały. Taki dom może być też energooszczędny. Aby tak się stało, architekci stosują dość zwartą bryłę domu, polecają dobór odpowiednich okien i odpowiednie ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu podhalańskim połączonym ze stylem nowoczesnym spotkać można na ogół w w jednej części Polski. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie leży piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt architektowi z doświadczeniem

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu z drewna, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie należy do łatwych. Dlatego najlepiej jest powierzyć to zadanie specjalistom. Dokładnie tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się doskonale, a równocześnie będzie trwały i wygodny w użytkowaniu.

Adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]