Do czego służą podpory stropowe?

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu znajdziesz podpory Peri.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. W jaki sposób są wykorzystywane? Dlaczego opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich zastosowanie

Pośród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy wariant wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu betonem i stosowne jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią też stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezbędne w czasie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala stosować je w różnych sytuacjach. Standardowo w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się dużą wytrzymałością, są także łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są ogromne. Pośród czołowych producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, jak również elementy wykonywane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się prekursorskimi rozwiązaniami, wysoką jakością oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w niekorzystnych warunkach. Obecnie sporo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny sprawiają, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]