Ekologiczne domy drewniane i ich zalety

Potrzebujesz domów drewnianych Małopolska? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Jeszcze kilkanaście lat temu wielką popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie naszego kraju domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl zwykłe pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. Z tego powodu naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od od dłuższego czasu traktowane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na otaczającą nas przyrodę. W domach wybudowanych z drewna nie stosuje się surowców syntetycznych. Z uwagi na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, aby tego rodzaju budynek ocieplić. Nie jest używana także papa. Dzięki temu domy z drewna w najmniejszym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego typu świetnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Bardzo dobrze prezentują w sąsiedztwie wysokich i niskich gór oraz sielskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia rewelacyjne samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach wybudowanych z drewna panuje właściwa wilgotność powietrza. Jest ono również świetnie natlenione. Domy drewniane rewelacyjnie nadają się dla chorych na astmę, osób cierpiących na alergię i osób walczących z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i naprawdę piękne. Z całą pewnością zasługują na to, aby podjąć decyzję o ich budowie.

Adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]