Kilka słów o budowie domów z bali

Dowiedz się więcej o budowie domów z bali na domygoralskie.com/technologie.html.

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są wybierane naprawdę często i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy tego typu wznosi się z drewnianych bali, które układa się w dość charakterystyczny sposób. To stara metoda budowania domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: jakie są główne cechy takich domów?

Powiększająca się cały czas popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy budowane w takiej technologii prezentują się wyjątkowo pięknie. Do tego w ich wnętrzu panuje niesamowita atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to w pełni naturalny izolator cieplny. To właśnie z tego powodu domy z bali nie wymagają wykonywania zajmującego wiele czasu i niezwykle kosztownego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które najczęściej generują niemałe straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą właściwie utrzymywane, przetrwają w doskonałym stanie bardzo długo. Koszt ich budowy naprawdę nie jest za wysoki, na skutek czego też pod tym względem konkurują one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali na ogół spotkać można na terenach leżących w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są na ten moment popularne też w innych rejonach naszego kraju. Bale są właściwie przygotowywane, co sprawia, że są odporne na wilgoć oraz inne czynniki pogodowe. To właśnie z tego powodu domy budowane z bali mogą być spotykane we wszystkich rejonach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest niezbędna

Wybierając dom z bali, należy zadbać, aby zarówno stworzenie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych powierzyć profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany oraz wybudowany prawidłowo, a w czasie użytkowania nie ujawnią się niemiłe niespodzianki.

Adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]