W jakich sytuacjach niezbędne jest zastosowanie szalunków?

Zamów szalunki Kraków

Szalunki to to konstrukcja mająca charakter tymczasowy, którą najczęściej wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona też z drewnianych płyt, które wyprodukowano z drewna charakteryzującego się słabszą jakością. Niektóre firmy decydują się na wykonywanie szalunku z elementów , które są metalowe, ale tego typu działanie nie jest zbyt popularne. Deskowanie – bo właśnie tak w inny sposób nazywane są szalunki – powoduje, że mieszanka, która jest wylewana, uzyskuje oczekiwany kształt. Szalunki usuwa się po zastygnięciu mieszanki. Sięgając po szalunki, można także efektywnie wesprzeć zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, kiedy wylana mieszanka odpowiednio stwardnieje.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszelkie konstrukcje z użyciem betonu robi się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac niezbędne jest zrobienie szalunku, który następnie zostaje wypełniony solidnie dobranym betonem. W niektórych sytuacjach niezbędne jest użycie zbrojenia. Wykonuje się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki wyjmowane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka mocno zwiąże. Na ogół niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki robi się między innymi w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu kolumn ogrodzeń oraz stropów żelbetowych. Cechują się więc naprawdę szerokim zastosowaniem, a budowa bez ich użycia nie przebiegałaby tak szybko.

Szalunki – jakie moduły niezbędne są do zrobienia szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są również specjalne dźwigary oraz podpory. W wielu wypadkach zdarza się, że niewielkie firmy budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. Wówczas rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu ekip budowlanych w dźwigary, mocowania oraz sklejkę.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]