Wynajem szalunków dla ekip budowlanych

szalunki, wynajem szalunków

Szalowanie to jedna z najczęściej stosowanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle budowane są z drewna, lecz łatwo zaobserwować również konstrukcje zrobione z metalu, a niekiedy również plastiku. Innymi ważnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te pozwalają na osiągnięcie wymaganych efektów. Niestety z uwagi na wysokie ceny nie zawsze firmy remontowe posiadają własne szalunki. Jeśli będą potrzebne, mogą wszak zwyczajnie je wypożyczyć – szczególnie, iż wynajem szalunków to dziś naprawdę często wybierana usługa.

Kiedy postawić na wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się trafionym pomysłem dla firm często przyjmujących zlecenia na budowę fundamentów, gdyż jak przed momentem wspomnieliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeżeli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest główną usługą danej ekipy, warto rozważyć atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim ze względów finansowych – wypożyczenie szalunków kilka razy w sezonie jest bardziej korzystne niż ich kupno. Warto wspomnieć także o komforcie, gdyż trzymanie rzadko używanych szalunków może generować duże wydatki.

Wynajem szalunków – jak wybrać?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, jaka firma nam je zapewni. Jak ją znaleźć? Warto wybrać usługi firmy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu otrzymamy gwarancję tego, że szalunki będą solidne i praktyczne. Bardzo istotna będzie też dbałość o klienta – w przypadku, kiedy zbliża się czas rozpoczęcia robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wątpliwości dobrze natomiast wejść do internetu i dowiedzieć się, co o usługach danej firmy myślą wcześniejsi klienci.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]