Wznoszenie budynków – zastosowanie dźwigarów

Jeśli chcesz nabyć dźwigar, odwiedź tę stronę

Szalunki to struktury niezbędne na wielu budowach. Przy ich użyciu możliwe jest modelowanie odpowiedniego kształtu ścian wylewanych z betonu, a także wykonanie w nich wlotów na okna i drzwi. Szalunki okazują się także potrzebne przy budowie sufitów – w takim przypadku ich najważniejszym modułem są dźwigary. Bez ich zastosowania nie byłoby możliwe wzniesienie wielokondygnacyjnego budynku. Dzięki dźwigarom strop nie opada kilka minut po wylaniu i jest w stanie zastygnąć. Z jakich tworzyw wykonuje się dźwigary? Gdzie można je dostać?

Z jakich drzew produkowane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na spore, osiągające kilkadziesiąt ton obciążenia. W związku z tym jego fundamentalnym przymiotem jest wytrzymałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość produkcji i typ wykorzystanych do tego surowców. Powinny one być pieczołowicie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem odporności na znaczne obciążenia. Najodpowiedniejszym surowcem jest lite drewno takich gatunków jak sosna, buk, topola czy olcha. Niezwykle istotne jest także poprawne zaimpregnowanie dźwigarów, które uchroni je przed negatywnym oddziaływaniem wilgoci, spoiw i innych ciekłych preparatów używanych na budowie – a więc substancji, które często zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – można je wynająć

Firmy, które na co dzień zajmują się budową wielopoziomowych obiektów posiadają własne dźwigary. Ich kupno oraz składowanie wiąże się jednakże z pewnymi kosztami. Szczęśliwie przedsiębiorstwa, które rzadko akceptują zamówienia tego typu, mogą ustrzec się nadmienionych problemów. Najlepszym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów, a także innych modułów konstrukcji szalunkowych.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]