Aktualny kurs dolara znajdziesz w kantorach online

Wejdź na nordiqa.com, aby otrzymać informacje dotyczące kursu dolara.

Jeszcze czterdzieści lat temu każdy chciał mieć przynajmniej kilka banknotów dolarowych, by pójść po sprawunki do Pewexu. Z kolei dekadę później trzymanie oszczędności w tej walucie było miarą sukcesu w życiu zawodowym. Dzisiaj spora grupa internautów robi na co dzień zakupy płacąc w dolarach, korzystając przy tym z powszechnej globalizacji i opcji międzynarodowej dostawy zamówień z najpopularniejszych globalnych sklepów internetowych. Nie dziwi więc to, iż dolar stał się walutą, która nie wzbudza już żadnych emocji, a nabyć go da się również nie wychodząc z domu, bowiem od kilku lat w naszym kraju działają kantory online, które wymieniają tę walutę po nieraz bardziej rentownym kursie niż w bankach.

Dolar – ciekawostki, które mogą zaskoczyć

Nazwa „dolar” wywodzi się od terminu “talar”. Takim mianem określano czeskie monety wybijane z 1 uncji srebrnego kruszcu. I naprawdę początkowo walutą płatniczą w U.S.A. były monety. Banknoty tej waluty, które w pierwszych latach zyskały sobie znaczną grupę przeciwników, wprowadzono do obiegu dopiero w szóstej dekadzie XIX wieku jako rozwiązanie kryzysu związanego z niedostatkiem monet. Niewiele osób wie, iż banknoty dolarowe nie są wydrukowane na arkuszach papieru, a na mieszance włókien bawełny oraz lnu z domieszką kilku innych komponentów, będących tajemnicą państwową. Nie oznacza to jednakże, iż banknoty dolarowe są niezniszczalne – szacuje się, że niższe nominały krążą w obiegu maksymalnie do 5 lat, a banknoty z nominałem 100$ – od 9 do 18 lat. Zniszczone banknoty są mielone, a uformowany z nich surowiec jest przekazywany firmom, które przerabiają je na materiały budowlane. Amerykańskie monety funkcjonują w obiegu ok. 3 dziesięciolecia, lecz są one też zwykle gubione, a nagminnie właściwie wyrzucane przez obywateli USA. Analizy podają, iż tak dzieje się rokrocznie z prawie 62 mln dolarów w bilonie.

Kantor online – tu sprawdzisz kurs dolara

Dolarem nazywa się kilka walut lecz nie ma co zaprzeczać, że kiedy mówimy “dolar” to chodzi nam o dolara amerykańskiego, który w dwie dekady wstecz był najsilniejszą walutą świata, a dopiero w tym wieku powoli słabł. Niemniej jednak wymiana dolara nadal jest spory wycinek obrotów na rynku walutowym Forex. Zainteresowani aktualnym kursem dolara amerykańskiego mogą w dowolnym momencie poznać jego wartość m.in. na stronach kantorów internetowych, w których kurs walut uaktualniany jest w kilkusekundowych interwałach. W dodatku, można tam przeanalizować historyczne notowania kursu dolara, jak również skonfrontować jego wartość z bieżącymi kursami pozostałych światowych walut.