Gdzie sprawdzić aktualny kurs franka szwajcarskiego i wymienić tę walutę?

Dowiedz się więcej o kursie franka.

O franku szwajcarskim większość Polaków nie wie zbyt dużo, praktycznie raptem to, że to waluta, w której mnóstwo rodzin zaciągnęło niegdyś kredyty hipoteczne, które w tym momencie ciężko im spłacić. Tymczasem historia tej waluty jest całkiem ciekawa.

Pieniądz znany ze swojej wyjątkowej stabilności – frank szwajcarski

Oczywiście, frank szwajcarski to narodowa waluta Szwajcarii, jednak jest to oprócz tego środek płatniczy w Liechtensteinie. Tak jak dolar amerykański, jen oraz euro, frank szwajcarski jest uznawany za jedną z kluczowych walut w dzisiejszym świecie. Lecz nie była to pierwotna waluta, która pojawiła się w obiegu na terytorium historycznej Szwajcarii. Frank w rzeczywistości pojawił się dopiero w połowie XIX w. i zastąpił mnogie lokalne waluty, które dotychczas stosowano w różnych kantonach. Przez minione dziesięciolecia swojego istnienia frank szwajcarski zasłynął ze swojej niebywałej stabilności, stawiając opór między innymi sporym zawirowaniom w latach kryzysów dyplomatycznych i ekonomicznych, jakie miały miejsce w XX i XXI w. Mało kto wie, iż frank szwajcarski uważany jest za jedną z najbardziej zachwycających walut świata. Jego banknoty emitowane od połowy 90-tych wyróżniają się wspaniałymi barwami i rzadką wertykalną orientacją grafiki. Na frankach umieszczono osobistości ze świata kultury (na przykład Sophie Taeuber-Arp, Arthura Honeggera czy Charlesa-Ferdinanda Ramuza), a nie jak przeważnie bywa – twarze polityków, królów bądź wojskowych. Natomiast tematem najnowszej, dziewiątej serii banknotów są nauka, kula ziemska oraz przyroda.

Bieżący kurs franka szwajcarskiego – te dane poznasz na stronie kantoru online

Frank szwajcarski nieprzerwanie cieszy się znacznym popytem wśród inwestorów, jednakże jego kurs śledzą także z uwagą osoby z niespłaconymi długami w tej walucie. Aby sprawdzić aktualny kurs franka szwajcarskiego, zalecamy zaglądać na stronę kantorów internetowych, gdzie kurs tej waluty uaktualniany jest w kilkusekundowych interwałach. Tu można również przejrzeć wahania ceny franka w dowolnie wskazanym okresie. Jest to funkcja użyteczna dla frankowiczów czuwających na najkorzystniejszy moment, by zlecić wymianę waluty przed uregulowaniem kolejnej części kredytu, jak również dla inwestorów planujących swoje dalsze działania.

Adres:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]