Internetowa wymiana walut – o kantorze online

Zaprzestań bezskutecznych poszukiwań! Kantor wymiany walut znajdziesz na https://nkantor.pl.

Jeszcze dziesięć lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w placówce bankowej lub w kantorze – te ostatnie w dalszym ciągu funkcjonują w galeriach handlowych czy przy sklepach wielkopowierzchniowych! Jednakże w błyskawicznie transformującym się świecie, ludzie zapragnęli wymieniać waluty obce bez potrzeby ruszania się z domu i po niższych kosztach, wskutek tego właśnie powstały kantory online, w których jest to możliwe.

Jak działa kantor online?

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest tak samo łatwe jak kantoru stacjonarnego. Klient loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu kwotę, którą chce przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest głównie to, że przewalutowanie można zlecać w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze działania kantoru po bieżących kursach, ustalanych na podstawie informacji pozyskiwanych z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, na ogół z minionego dnia. Następnym i niezmiernie istotnym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te oferowane przez placówki bankowe i kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może skutkować uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze internetowym spready zwykle nie przekraczają 2%. Kantory internetowe oferują także kilka pomocniczych usług popularnych wśród użytkowników, np. posiadają opcję transakcji odroczonej realizowanej w ustalonym przez klienta dniu bądź takiej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (transakcja jest przeprowadzana dopiero wtedy, kiedy wskazany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Doceniasz wygodę w dysponowaniu środkami finansowymi? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to opcja dla wszystkich ceniących sobie wygodę oraz znaczną wolność w zarządzaniu swoimi funduszami. Wykorzystują je także osoby studiujące bądź zatrudnione za granicą i kredytobiorcy spłacający pożyczki wzięte w obcej walucie. Jednak zanim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.