Kredyt konsolidacyjny – propozycja dla zadłużonych

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się bardzo dużo osób. Konsolidacja to produkt proponowany przez banki, który głównie skierowany jest do osób fizycznych, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Kiedy niezbędne są kredyty konsolidacyjne?

Polacy, którzy mają na swoim koncie więcej niż jeden kredyt, mogą je skumulować w jeden kredyt. Konsolidacja ułatwi takim osobom spłacenie wcześniejszych zobowiązań. Na skutek konsolidacji można spłacić również te kredyty, które na skutek różnych problemów spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które mają trudności z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może być jedynym rozwiązaniem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego następuje zmniejszenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce kilku rat wpłaca się do banku wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia zatem wyjście z kłopotów finansowych, zmniejszenie comiesięcznego obciążenia i lepsze gospodarowanie domowymi finansami.

Jakie zadłużenia można połączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba kredytów, które można objąć konsolidacją jest naprawdę duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt samochodowy, ratalny, gotówkowy oraz mieszkaniowy. Dzięki konsolidacji można również uporać się z zadłużeniem na karcie kredytowej lub rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . W zależności od oczekiwań klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny oferują dzisiaj nie tylko banki, ale też parabanki, ale często wiąże się to z większymi kosztami usługi lub niekorzystnymi dla klienta zapisami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy finansowego, który pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie.