Ułatwienia dla firm – o mass collect

Na https://tinyurl.com/yckfu3rd odnajdziesz więcej informacji o tym, czym jest mass collect.

Mass collect jest usługą, która umożliwia szybką weryfikację wpłat na konto. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację małym i dużym firmom.

Mass collect – korzyści z nadania kontrahentom indywidualnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest w rzeczywistości dość prosta. Polega na nadaniu każdemu klientowi własnego numeru rachunku, który staje się równocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie zdaje egzamin tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest duża ilość klientów, czyli na przykład w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w szkołach prywatnych, jak również wszystkich branżach, gdzie prowadzi się płatności abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Należności wpływające w systemie mass collect kierowane są na wskazany rachunek firmowy, jednak uprzednie nadanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodą zrealizowali oni przelew (przelew pocztowy, tradycyjny przelew lub przelew z karty). Korzystanie z mass collect przekłada się również na szybsze księgowanie przelewów niż podczas księgowania manualnego, a przy tym na wyeliminowanie prawdopodobnych omyłek, jakie mogą przydarzyć się w czasie tej czynności.

Dlaczego warto skorzystać z usługi mass collect?

Choć mass collect nie jest w tej chwili dostępne w większości banków (mają ją m.in. Bank Pekao i BNP Paribas) warto zastanowić się nad jego wykorzystaniem w firmie, nawet takiej, która co miesiąc obsługuje poniżej stu faktur. Wdrożenie mass collect łączy się bowiem z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja powiązania z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie monitorowanie na bieżąco spływu opłat) czy połączenie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z usługą mass collect banku, ale posiada też opcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących płatnościach i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutecznie zwiększa terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]