Bezstresowa organizacja chrztu – impreza w domu czy w wynajętym lokalu?

Szukasz szczegółowych informacji o lokalu na chrzciny w Krakowie? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na https://tinyurl.com/y3ojy4qd.

Dla rodziców chrzest jest pierwszym ważnym rodzinnym wydarzeniem związanym z ich nowo narodzoną pociechą, stąd też starają się, żeby wszystko tego dnia było perfekcyjne. Planowanie chrzcin bywa jednak niełatwym zadaniem, zwłaszcza jeżeli na chrzest zaprasza się liczną grupę krewnych i znajomych. W tym artykule przeczytasz kilka wskazówek, które wesprą cię w tym zadaniu.

Nie ma się co śpieszyć – urządzaj chrzest bez pośpiechu

Niegdyś sakrament chrzcin miał miejsce od razu po urodzeniu pociechy, czasem wręcz tego samego dnia, ze względu na dużą śmiertelność niemowląt. Z upływem lat chrzciny zamieniły się w istotne wydarzenie nie tylko dla bliskiej rodziny pociechy, tym samym są urządzane najczęściej parę miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na drobiazgowe rozważenie kluczowych aspektów tej okoliczności, jak wybór rodziców chrzestnych, jak również świątyni, w której będzie mieć miejsce uroczystość. Planując z parafią termin obrzędu radzimy uwzględnić to, ile tygodni będzie nieodzowne na zaproszenie wszystkich gości, a także organizację dla nich obiadu i noclegu, jeśli będą przybywać do nas z daleka. W wysłanych zaproszeniach radzimy dodać prośbę o potwierdzenie przez gości swojego przyjazdu, co jest konieczne do określenia ile osób ostatecznie przyjdzie nam ugościć. Nie bójmy się też podać do wiadomości, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla pociechy. Rodzina przeważnie skupia się na zabawkach, jednak rodzicom większą radość dadzą użyteczne podarki, jak np. fotelik do auta, wózek dla dziecka albo zestaw ubrań.

Lokal na chrzciny albo obiad w mieszkaniu – co jest standardem?

Jeszcze dekadę temu chrzciny planowano przeważnie w mieszkaniu rodziców dziecka, więc nie wszyscy obecni podczas obrzędu w kościele byli gośćmi uroczystej imprezy. Teraz normą jest już obiad dla znacznej grupy członków rodziny oraz bliższych i dalszych znajomych dumnych rodziców. Przeglądając oferty sal, gdzie można wyprawić przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko użyczą wspaniale przystrojone pomieszczenia, ale również współdziałają z dostawcą cateringu, który przygotuje jadłospis korespondujący z charakterem obiadu oraz który zapewni rzetelną obsługę biesiadników. Jeżeli ceremonia wyznaczona jest na na miesiąc letni, rekomendujemy znaleźć lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym rodzina albo fotograf wykona śliczne zdjęcia, a najmłodsi uczestnicy imprezy zamiast siedzieć przy stole mogą wybiegać się pod gołym niebem. kluczowy jest także taki wybór lokalu na chrzest, by przejazd z kościoła do miejsca zabawy był wygodny, tak samo jak późniejszy transport biesiadników do domu albo zarezerwowanego hotelu.

Adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]