Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Na http://tinyurl.com/yaee2nlf uzyskasz więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice

Prowadzenie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach jest zazwyczaj powodem niemałych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistę ds. finansów na etat, a ich szefowie często nie umieją odpowiednio pokierować finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać pewność tego, że poziom współpracy okaże się satysfakcjonujący?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda i oszczędność czasu

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy postawić zwłaszcza z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeśli zostawimy budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom, otrzymamy pewność, że potencjalne kontrole fiskusa nie skończą się wystawieniem grzywien. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to również oszczędność pieniędzy i czasu – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani zatrudniać księgowego na pełen etat. Należy też wspomnieć o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Współcześnie nie ma już konieczności regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, gdyż mnóstwo spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy komunikując się przez e-mail.

Czym nie kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się sugerować się tylko jego cenami – podejrzanie niskie ceny usług nierzadko zwiastują ich niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci mają wymagane certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]