Catering świąteczny dla firm i nie tylko – jakie dania można zamówić?

Chcesz poznać więcej szczegółów o cateringu świątecznym? Skieruj się na https://lastrada.pl/catering-swiateczny/.

Ostatnie dni roku to okres, który spędza się przede wszystkim wraz z rodziną, lecz obiady świąteczne odbywają się także w firmach. Nieraz kadra firmy aranżuje je sama, przynosząc własnoręcznie ugotowane potrawy, jednak w ogromnych zakładach pracy ten sposób działania nie zawsze jest skuteczny. By zatem pomóc sobie przy planowania firmowych obiadów bożonarodzeniowych, tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, zalecamy skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Żurek, ryby, uszka z grzybami i kapustą – o cateringu świątecznym

Oczywiście, na bożonarodzeniowym stole powinny pojawić się typowe świąteczne dania. To głównie ryby, np. chrupki filet z pstrąga bądź karpia oraz staropolskie zupy – z całą pewnością barszcz czerwony i żurek, a w niektórych regionach także zupa grzybowa. Nie może brakować też pierogów z grzybami i kapustą, które najczęściej podawane są razem z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby pełna bez zakąsek na zimno, m.in. bez sałatki jarzynowej lub śledzia w śmietanie. Warto również zadbać o pyszny akcent na koniec obiadu. Na stół wigilijny rekomendujemy makowiec, puszysty sernik bądź kutię z rodzynkami.

Firmowy catering świąteczny – dobierz potrawy, które wszystkim smakują

Organizację Wigilii w firmie powinno się zainicjować z odpowiednim wyprzedzeniem. Musisz uzgodnić termin wydarzenia i porównać go z harmonogramem urlopów zespołu. Umożliwia to precyzyjne określenie prognozowanej liczby gości uroczystości, a tym samym ułatwi zamówienie wystarczającą liczbę porcji. Dobrym rozwiązaniem jest skonsultować z załogą menu i wespół złożyć zamówienie na te propozycje z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Ważne jest również to, aby ustalić czy któryś z pracowników ma uczulenie, np. na orzechy, które mogą znajdować się w w deserach, lub są w ekipie firmy weganie. Dla takich pracowników trzeba zamówić dania zgodne z preferencjami dietetycznymi. Firmy cateringowe oferujące posiłki świąteczne akceptują zamówienia przez większą cześć grudnia, jakkolwiek nie powinno się zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Adres:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]