Drukowanie 3D – technologie dostępne w tej usłudze

Potrzebujesz szczegółowych informacji o 3D druku? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest kierowana przede wszystkim do inżynierów, osób zatrudnionych w sekcjach badawczo-rozwojowych i technicznych, projektantów CAD, konstruktorów oraz przedstawicieli wielu innych branż przemysłu. Każda osoba lub firma, która potrzebuje prototypu bądź modelu koncepcyjnego wykonanego przy pomocy technologii DMLS, FDM, SLA, SLS, i PolyJet, może zamówić tę usługę zakładając, iż nie dysponuje własną drukarką 3D.

Profesjonalny druk 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w zakresie profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem oferuje także usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie firmy znajdziemy także bazę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły od producentów urządzeń do druku 3D, jak i zredagowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. CadXpert jest również pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

Druk 3D metodą FDM – barwne filamenty

Najpopularniejszą metodą druku 3D jest FDM – za jej popularnością stoi bardzo dobra relacja ceny do jakości, jak również możliwość wykorzystywania materiałów w ogromnej palecie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM prototyp pokrywa się kolejnymi warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Z tej metody druku korzystają osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych lub prototypów.

SLA – dokładny druk 3D małych elementów

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania prototypów. Ta technologia – zwana również stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo adresowana jest oferta wydruku 3D metodą SLA? Do firm albo osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technologia, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk wygładzonej powierzchni, wyrazistych konturów, bardzo wąskich elementów oraz detali.

Druk 3D metodą SLS

Technologia druku 3D metodą SLS działa na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są kolejne powłoki tworzywa – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze zalety tej technologii druku 3D? SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego gwarantuje wytrzymałość chemiczną i mechaniczną oraz precyzję konturów.

Adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]