Księgowość zewnętrzna – dlaczego warto

księgowość Katowice, usługi księgowe Katowice

Zasadniczym działem każdej korporacji jest księgowość. Dba on o poprawne wystawianie dokumentów, uiszczanie danin publicznych, rachunki całej firmy. Sprawdźmy czy warto zaangażować specjalistę na samodzielną posadę, czy może posiłkować się pomocą profesjonalnego biura rozliczeń?

Na czym polega kompleksowa księgowość

Na wstępnym stadium prowadzenia firmy, lepiej zdecydować się na usługi firmy księgowej. Takie podmioty pomogą nawet otworzyć działalność, czy dostać środki z UE i urzędu pracy. Oferują one księgi rachunkowe, wykazy VAT, sporządzają sprawozdania finansowe oraz dbają o sprawy uiszczania składek. Powierzenie rachunków naszej działalności firmom zewnętrznym kalkuluje się też pod kątem finansowym – jest tańsze niż zatrudnienie etatowego pracownika.

Czym kierować się przy wyborze księgowości?

Podczas gdy takie biura zapewniają reprezentację przed urzędami, właściciele firmy mogą skupić się na rozbudowywaniu interesu. Na rynku spotkamy niewielkie biura rachunkowe oraz duże korporacje, obejmujące zasięgiem cały kraj, świadczące księgowość zarówno w Katowicach, Warszawie, Łodzi, jak i w mniejszych miastach. Warto oddać biznes w ręce wypróbowanej księgowej, polecanej przez naszych kontrahentów. To jedyna gwarancja, że nasze rachunki są zarządzane prawidłowo i niesprzeczne z wiążącymi aktami prawnymi.

Adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]