Masz nieszczelne okna? Zleć fachowcom ich uszczelnienie

Zamów uszczelnianie okien drewnianych na https://www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Stan techniczny okien w dużym stopniu rzutuje na samopoczucie lokatorów. Okna ochraniają mieszkanie przed chłodem i wilgocią, ale również odcinają je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone bądź nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, z uwagi na znaczne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego lekceważyć, bo po tym okresie możliwe mankamenty mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, tym samym, straty energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych materiałów, polega najczęściej na ich regulacji (przeważnie służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wiatrem, a także niskimi i wysokimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale także i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]