Naprawa lodówek – z czym zgłaszamy się do serwisu?

Najczęstsze usterki lodówek to w szczególności za małe chłodzenie, dokuczliwe postukiwanie i brak szczelności. Co istotne, tego typu awarie czasem biorą się tylko z nieodpowiedniego ustawienia – wówczas musimy jedynie przestawić lodówkę. Kiedy zaś przyczyna awarii jest efektem zużycia podzespołów, niezbędna okaże się pomoc fachowcy. Ile za to zapłacimy? W których przypadkach naprawa lodówek jest trafionym pomysłem, a kiedy należy nabyć inny sprzęt?
Naprawa lodówek – co odmawia posłuszeństwa?
Szczególnie podatnymi na uszkodzenia częściami lodówek są motor o sprężarka. Nierzadko ich źródłem jest nieprawidłowe używanie sprzętu. Do środka nie należy bowiem chować potraw gorących, a korzystając z niej należy pamiętać o tym, by domknąć wnętrze. Jeżeli chodzi o urządzenia dla handlu, warto wyposażyć je w samozamykacze. Zbyt mała efektywność silnika rzutuje także na działanie zamrażalnika. Pamiętajmy, że w razie zauważenia awarii nie powinniśmy serwisować lodówki samodzielnie. Zdecydowanie lepiej zrobimy powierzając to serwisantów, otrzymując w ten sposób gwarancję na wykonane naprawy.
Naprawa lodówek – wydatki
Ceny naprawy lodówek, jak łatwo się domyślić, zależne są od typu usterki. Inną kwotę uiścimy za wymianę gazu, inną za naprawę termostatu, a jeszcze inną za serwis sprężarki. Druga kwestia to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na to, że są to urządzenia przemysłowe, koszty serwisu mogą okazać się wyższe. Niemniej jednak koszt serwisu najczęstszych awarii jest zdecydowanie niższy niż nabycie nowego urządzenia.