Pracujesz na wysokości? Dowiedz się czym są badania wysokościowe

Na www.badaniabielsko.pl zamówisz badania wysokościowe Bielsko Biała.

Wielu czytelników działania na wysokości utożsamia zwłaszcza z opieką nad kominami oraz myciem szyb w wieżowcach. Według obowiązujących w naszym kraju przepisów są to jednak wszelkie prace przeprowadzane na wysokości wyższej niż jeden metr. W przypadku, gdy prace odbywają się co najmniej 3 metry nad poziomem gruntu, konieczne jest zaś przejście specjalistycznych badań wysokościowych. Na czym więc one polegają? W jakich przychodniach są wykonywane? Jakie choroby powodują, że nie przejdziemy badań wysokościowych?

Gdzie przeprowadzić badania wysokościowe?

Badania wysokościowe możemy wykonać odwiedzając przychodnię medycyny pracy, w której uzyskamy dokumenty kierujące na badania specjalistyczne. Po ich zakończeniu – o ile rzecz jasna efekty będą odpowiednie – zyskamy zaświadczenie pozwalające na działania na wysokościach. Bywa też, że na przeprowadzenie badań lekarskich nie ma dużo czasu – w podobnych sytuacjach najlepiej zrobimy udając się sami do okulisty, laryngologa i neurologa celem przeprowadzenia badań, zaś następnie przedstawiając je w placówce medycyny pracy, jednak najlepiej umówić się na badania do wyspecjalizowanej poradni.

Przez które schorzenia nie przejdziemy badań wysokościowych?

Badania wysokościowe muszą wykryć schorzenia, które sprawiają, iż praca na wysokościach staje się ryzykowna. Do kluczowych tego typu schorzeń należą w szczególności padaczka oraz choroby zmysłu równowagi, wady wzroku (a dokładnie – konieczność noszenia okularów (mimo że możemy to wyeliminować wykorzystując soczewki kontaktowe), jak również niedowidzenie. Lekarz powinien poza tym odmówić podpisania orzeczenia, jeśli chorujemy na zaawansowaną cukrzycę oraz walczymy z zawrotami głowy. Badania wysokościowe powinniśmy powtarzać co 36 miesięcy, natomiast osoby które ukończyły 50 lat – co 12 miesięcy.

Adres:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]