Przemysł kosmetyczny, chemiczny, spożywczy – kto używa zbiorników nierdzewnych?

Stal nierdzewna jest jednym z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów. Nie reaguje z kwasami, nie ulega korozji i zachowuje swoje parametry nawet w krańcowych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który przy kontakcie z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niedostrzegalną gołym okiem powłokę. Chroni ona stal przed negatywnym wpływem rozmaitych substancji chemicznych, a także podnosi jej odporność na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na fakt, że stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami używanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są chętnie stosowane w tej branży. Służą one zarówno do składowania sporych ilości gotowych preparatów, jak i w procesie produkcyjnym. Wspomniane wyżej cechy powodują, że zbiorniki stalowe są również świetnym rozwiązaniem dla zakładów wytwarzających i przetwarzających materiały opałowe oraz dla przemysłu chemicznego.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla sektorze spożywczym

Zbiorniki nierdzewne są często używane w różnych fabrykach z szeroko pojętej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa czy też placówkach gastronomicznych. W browarach, piekarniach czy gorzelniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wykonane z tego materiału. Usługi firm zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszą się zainteresowaniem branży spożywczej przede wszystkim dlatego, że na tego rodzaju zasobnikach nie zbiera się osad, który sprzyja zanieczyszczeniu ich zawartości dzikimi drożdżami czy bakteriami.