Usługi księgowe – niezbędne w małej firmie

Usługi księgowe Katowice - tu poznasz bezkonkurencyjną ofertę

Stosy papierów, rzędy liczb i brak pewności co do tego, czy uzupełnimy je prawidłowo. A ryzyko jest duże, gdyż pomyłki w księgowości mogą skutkować dużymi mandatami oraz poważnymi trudnościami firmy. Duża część mikroprzedsiębiorstw nie może zatrudnić księgowego – jego wypłata okazałaby się wszak wielkim wyzwaniem dla ograniczonego budżetu. Znacznie mniej opłacalnym wyjściem będzie niestety prowadzenie księgowości samodzielnie – nietrudno wówczas o błędy, a te, jak napisaliśmy, mogą dać tragiczne skutki. Co zatem zrobić? Najlepiej postawić na usługi księgowe oferowane przez profesjonalne biura rachunkowe.

Na czym polegają usługi księgowe?

Usługi księgowe to nie tylko uzupełnianie rejestrów przychodów, ale też mnóstwo innych kwestii, jakie mogą być źródłem trudności dla zwykłego biznesmena. Zazwyczaj w ramach pomocy świadczone jest także reprezentowanie na spotkaniach z bankami oraz urzędami. Usługi księgowe to także sprawy wiążące się z zatrudnieniem – naliczanie wysokości pensji i sprawy fiskalne.

Plusy usług księgowych

Na usługi księgowe warto postawić przede wszystkim z powodu bezpieczeństwa, które nam dają. Nie będzie trzeba stresować się tym, czy prawidłowo rozliczyliśmy się z US, unikając dzięki temu dotkliwych kar. Warto także wspomnieć o tym, że współczesne usługi księgowe są zazwyczaj świadczone przez internet – a to owocuje komfortem i szybkością. Współpraca z biurem rachunkowym to oprócz tego duża oszczędność – jest mniej kosztowna niż zatrudnienie specjalisty na etat.

Adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]