Uszczelnianie okien – kiedy tak właściwie jest potrzebne?

Uszczelnianie okien Warszawa - usługa dla Ciebie.

Czujesz chłód wiejący od okna lub drzwi balkonowych? To bezbłędny znak, iż nieodzowne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w rozmaitych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo wybudowanych apartamentach, lecz oraz w oknach kilkuletnich, w jakich zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien i z jakiego powodu jest tak ważne!

czym jest uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak zabezpieczenie okien dobrymi materiałami, by przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Wedle testów przez nieszczelne okna może wydostawać się z mieszkania nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, jednakowoż oraz na rachunki – w następstwie tego prawidłowe uszczelnienie okien jest nadzwyczaj istotne.
Uszczelnianie okien realizuje się od wewnątrz oraz od zewnątrz. W obu tych sytuacjach użytkuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się w głównej mierze silikonów, folii paroszczelnych i innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii i innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy wezwać profesjonalistów od uszczelnienia okien?

Jeśli czujesz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, że z pewnością należy je uszczelnić. Powodem konieczności wykonania uszczelniania okien może być zużyta uszczelka, ale także błędy montażowe.
Uszczelnianie okien należałoby też wykonać zawsze w nowym domu czy też mieszkaniu (po postawieniu lub ewentualnie odbiorze). Zawodowcy zadbają o to, żeby w miejscu, gdzie ościeżnica łączy się z murem, nie było żadnych szczelin i zastosują właściwe materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]