Wywóz odpadów w czasie remontu – kontenery na gruz

Sporo odpadów nie może trafić do pojemników komunalnych. Idzie tu szczególnie o te, które wytwarzamy podczas wszelkiego typu prac ogrodowych i budowlanych, gruntownych porządków na strychu bądź w piwnicy oraz odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, stare meble, elementy stolarki podłogowej lub otworowej, śnieg lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z dostępnych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – typy i objętość

Szukając kontenera, należy skoncentrować się głównie na jego objętości. Jeśli ta będzie za mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane w trakcie robót. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena wynajmu jest uzależniona między innymi od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych całkowicie odpowiednie będą jednak kontenery o pojemności 6 metrów sześciennych – bez trudu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane okna i ościeżnice, jak również zdjęte panele podłogowe i płytki ceramiczne.

Kontener – gdzie go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w dużych miastach, jak Kraków czy Warszawa, ale również w małych miejscowościach. Firma dostarcza kontener w określone miejsce. Pojemnik musi zostać napełniony w ustalonym w umowie okresie. Jeśli przekroczymy termin, właściciel kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po zapełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które później podlegają utylizacji.